Monitor górniczy MG-1 jest urządzeniem stacjonarnym, przeznaczonym do wyświetlania obrazu z kamer górniczych monitorujących podziemne wyrobiska górnicze. Obraz wideo transmitowany poprzez standard światłowodowy 100BASE-FX (wersja wykonania „F”), kablowy 100BASE-TX (wersja wykonania „E”) lub bezprzewodowy w standardzie Wi-Fi w paśmie 2,4GHz (wersja wykonania „FW” lub „EW”). Dodatkowo, w wersji wykonania „A” jest możliwość podłączenia zewnętrznego, analogowego źródła sygnału w standardzie PAL (composite video 1Vpp) poprzez złącze BNC umieszczone na obudowie.

Monitor może zostać wyposażony w przyciski funkcyjne w ilości 6 lub 12 sztuk. Funkcje przycisków mogą zostać zdefiniowane przez zamawiającego (np. zmiana parametrów konfiguracyjnych urządzenia, przełączanie obrazu na system wizualizacji procesów przemysłowych itp.)

Monitor górniczy MG-1 jest urządzeniem kategorii M1, przez co może być stosowany we wszystkich zakładach górnictwa podziemnego, w których jest prawdopodobne wystąpienie zagrożenia wybuchem metanu i / lub pyłu węglowego.
 

Monitor-górniczy-MG-1

 

POBIERZ KATALOG